Przede wszystkim decyzja o zapuszczaniu włosów musi być świadoma. Nie jest to wcale taka prosta sprawa. To proces długi, wymagający szczególnej dbałości o włosy, ich pielęgnację i stylizację. Po prostu - trzeba włosom poświęcić więcej uwagi. Trzeba mieć dużo silnej woli i przede wszystkim cierpliwości.

Co ma wpływ na zapuszczanie włosów?

  1. Struktura - im cieńsze włosy tym bardziej są podatne na wycieranie się ( od ubrań, poduszki, szalika itp.) w związku z tym ich zapuszczenie wymaga więcej czasu.
  2. Kondycja - jeśli włosy są mocno uwrażliwione , osłabione po licznych zabiegach technicznych mogą się kruszyć i łamać. W takim przypadku należy obciąć włosy do momenty gdzie ich kondycja jest dobra i dopiero rozpocząć proces zapuszczania.
  3. Częstotliwość obcinania - fakt że zdecydujesz się na zapuszczenie włosów nie oznacza , że masz ich w ogóle nie obcinać. Regularne podcinanie końcówek korzystnie wpływa na kondycje włosów i częstotliwość ich wzrostu.
  4. Kosmetyki i pielęgnacja - bardzo ważnym elementem jest stosowanie kosmetyków profesjonalnych a nie sklepowych, ponieważ zawierają one dużo więcej witamin i składników odżywczych takich jak lipidy, proteiny, ceramidy, kwasy omega itp. Kosmetyki powinny być dobierane przez Fryzjera Stylistę indywidualnie do gatunku i struktury włosów. Ważne jest również aby regularnie wykonywać zabiegi pielęgnacyjne (ampułka Loreal + sauna , ProFiber) w salonie fryzjerskim. Różnią się one od kosmetyków do co dziennej pielęgnacji tym że maja dużo mniejsze cząsteczki i wnikają głębiej w strukturę włosa niż maska czy odżywka.
  5. Zabiegi techniczne - jeśli chcesz zapuścić piękne zdrowe włosy unikaj takich zabiegów jak: rozjaśnianie-dekoloryzacja, trwała ondulacja, regularne prostowanie czy kręcenie włosów.
  6. Szczotka do włosów - wbrew pozorom szczotka do włosów to bardzo ważny element co dziennej pielęgnacji. Stosuj szczotkę z naturalnego włosia dzika i wypustkami bambusowymi, nie szarpie włosów, szybko i bezboleśnie je rozczesuje oraz nadaje połysk i blask.
  7. Gumka do włosów - unikaj materiałowych gumek , ponieważ powodują one przecieranie się włosów. Bezpieczne dla naszych włosów są gumki z plastiku /gumy.
  8. Ochrona przed słońcem - promienie uv oraz słona woda bardzo nie korzystnie wpływają na jakość naszych włosów . Będąc na wakacjach pamietajmy o ich ochronie. Stosujmy kosmetyki z filtrami uv , lub mexyrolem, zawsze pamietajmy o nakryciu głowy.

Podsumowując, należy pamiętać że włosy rosną swoim własnym tempem. Nie ma złotego środka który spowoduję natychmiastowy ich wzrost. Stąd też podczas ich zapuszczania jest cierpliwość. Powodzenia!