Często zastanawiacie się czemu warto farbować włosy u fryzjera ? 

Na wstępie chciałabym przedstawić różnice pomiędzy produktami do koloryzacji sklepowymi oraz salonowymi. Profesjonalne farby zawierają dużo wartościowych składników takich jak :  odżywcze olejki , witaminy , olejki owocowe , ekstrakty z roślin, barwne minerały zamiast syntetycznych barwników , które zapewniają piękny i trwały efekt a dodatkowo  regenerują nasze  włosy. Farby sprzedawane w drogeriach mocno oblepiają łuskę włosa  , zawierają zbyt dużą ilość amoniaku oraz pigmentów, przez co kolor zazwyczaj wychodzi ciemniejszy niż na opakowaniu , bardzo szybko traci blask a włosy są mocno wysuszone i matowe. Największy jednak problem pojawia się dopiero wtedy kiedy dotychczasowy kolor się juz znudzi i macie ochotę na zmianę. Zazwyczaj na "coś" jaśniejszego, rozświetlonego co będzie przeciwieństwem waszego smutnego koloru. Aby rozjaśnić włosy juz wczesniej koloryzowane musimy wykonać zabieg "dekoloryzacji" fachowo nazywany modyfikacją koloru. I o ile włosy wczesniej były farbowane produktami profesjonalnymi to nie ma z tym żadnego problemu. Kolor równomiernie schodzi z całych włosów i uzyskujemy jaśniejszy efekt z zachowaniem dobrej kondycji włosów. W przypadku włosów koloryzowanych farbą drogeryjną nie jest już tak kolorowo. Przepigmentowane pasma nie rozjaśniają się równomiernie, tworzą się na nich plamy , a na końcówkach zazwyczaj w ogóle się nic nie rozjaśnia. Wtedy musimy zastosować mocniejszy preparat , a co za tym idzie włosy stają się uwrażliwione. Na jednej wizycie się nie kończy. Kolejne wizyty to dodatkowe koszta, a co gorsza jeszcze gorszy stan waszych włosów które później wymagają częstego nakładania regeneracji w salonie oraz pielęgnacji w domu. 

Kolejny problem pojawia się wtedy gdy wymarzy wam się cudowny karmelowy blond jak u koleżanki z pracy albo na zdjęciach w internecie. Biegniecie do Rossmana szybko wybieracie najpiękniejszy karmelowy blond jaki jest na opakowaniu , no i hop w domku farba na włosy i nie cierpliwe oczekiwanie na wymarzony kolor. Po zmyciu jednak euforia mija i się okazuje że : na odrostach jasny rudy a końcówki nadal jasny brąz. I płacz "jak ja jutro pójdę do pracy". Niestety fryzjerstwo to nie jest taka prosta sprawa. Żeby w ogóle zabierać się za pędzel i miseczkę z farbą trzeba najpierw mieć na ten temat wiedzę techniczną,  odpowiednie szkolenia i podstawowe informacje o kolorymetrii ?

Stylistki w naszym salonie mają bardzo dużą wiedzę na temat koloryzacji , przeszły wiele szkoleń aby dojść do perfekcji , wiedzą jaki kolor i jaki rodzaj farby dobrać do koloru oczu, kształtu twarzy , koloru skóry i do jakości farbowanych włosów. Wiedzą jakie kolory się wzajemnie neutralizują, na jaką bazę należy nakładać dany odcień aby wyszedł prawidłowo i jaki podkład rozjaśniający jest potrzebny aby uzyskać pożądany efekt.

Na pierwszy rzut oka farbowanie w salonie jest droższe , jednak gdy zastanowimy się jak często kolor drogeryjny nie spełnił naszych oczekiwań , co wiązało się z kupnem kolejnej farby lub farb,  a w rezultacie wizytą w salonie fryzjerskim. Wtedy koszt wizyty u fryzjera wyda się jednak znacznie niższy a efekt o niebo lepszy ?