Manicure hybrydowy czy jest szkodliwy dla naszych paznokci ?

Jest to forma klasycznego trwałego manicure, kiedyś Panie malowały zwykłym lakierem, dziś większość korzysta z tego wspaniałego wynalazku.
Co robić, by hybryda nie szkodziła paznokciom, jak radzić sobie z już powstałymi zniszczeniami płytki? Jak często robić przerwy od hybrydy?
Czy hybryda z założenia niszczy paznokcie?

Prawidłowo wykonana (i potem profesjonalnie usunięta) hybryda, nałożona na zdrowe paznokcie, nie niszczy ich i jest metodą w pełni bezpieczną. Jeżeli ktoś ma swoje naturalne paznokcie twarde, lub nosi manicure hybrydowy robiąc przerwy to nie ma się czym się przejmować.

  • Ważny jest odpowiedni dobór produktów do paznokci. Obecnie na rynku dostępne są specjalistyczne bazy pod lakier hybrydowy ograniczające ryzyko uszkodzenia płytki do minimum. Zawierają one proteiny jedwabiu, kompleks witamin oraz składniki usztywniające paznokieć.Takiego typu bazy działają delikatniej niż standardowe lakiery podkładowe.
  • Błędy np. przy matowieniu płytki paznokcia mogą skutkować jej naruszeniem. Należy to robić bardzo delikatnie, prawidłowo dobranym pilniczkiem z odpowiednią gradacją. Poziom gradacji, czyli ziarnistości, jest kluczowy, ponieważ niektórych gradacji nie wolno używać na płytkę naturalną. Kolejna sprawa to wyczucie (mocy) z jaką matowimy płytkę paznokcia. Jeśli będziemy to robić zbyt mocno, to paznokcie staną się coraz cieńsze.

Co oznacza prawidłowo nałożona i ściągnięta hybryda?

Manicurzystka musi ocenić czy paznokcie są zdrowe i nie rozdwajają się. Tylko w takim przypadku zabieg będzie bezpieczny i trwały. Dlatego jest to bardzo ważne by udać się do profesjonalistów gdzie przede wszystkim są zachowane wszystkie podstawy higieny i sterylizacji. Pamietajmy domowe zabiegi za 40zł są dość ryzykowne.

- Kolejną ważną sprawą jest przygotowanie płytki paznokcia i ich okolic, czyli właściwe opiłowanie , wycięcie skórek i w końcu oczyszczenie i odtłuszczenie powierzchni. To absolutnie kluczowe, jeśli chodzi o estetykę i jakość manicure! W technice nakładania lakieru kluczowe jest, żeby warstwa miała właściwą grubość. Koniecznie należy pamiętać o zamknięciu wolnego brzegu paznokcia, dzięki czemu nie doprowadzimy do odprysków lakieru, które mogą z kolei skutkować rozwarstwieniem się płytki, a co za tym idzie, łamaniem się paznokci.

Jeśli hybryda schodzi sama:

  • płytka jest zniszczona, tłusta lub zbyt przesuszona
  • cierpisz na nadpotliwość dłoni
  • nałożono zbyt grubą warstwę lakieru
  • źle przygotowana płytka paznokcia
  • lakier hybrydowy był kiepskiej jakości

Podsumowując. Jeśli manicure hybrydowy jest wykonywany w odpowiedni sposób , zgodnie ze swoimi normami, nie wpływa na nasze paznokcie niszczycielsko.

Dlatego jak najbardziej zachęcamy do wykonywania tego typu zbiegów w profesjonalnych salonach kosmetycznych.